Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Аскохитоз гороху

Аскохитоз гороху

Аскохитоз гороху: патоген широко поширений у всіх регіонах вирощування гороху, здатний вражати всі частини рослини. Поразка починається з нижніх листків і стебла, поступово поширюючись на верхні листки, охоплюючи стебло і стрючкі.

Поява аскохітозу гороху провокують недосконалі гриби Ascochyta pinodes і Ascochyta pisi, які на рослинах проявляються відповідно у вигляді темних або блідих плям. Уражені ділянки мають вигляд округлих або подовжених плям різної величини від ледь помітних точок до 8-ми міліметрових плям, які при зростанні патогенності схильні до злиття.

Заходи боротьби з аскохітозом гороху

Починають боротьбу ще на стадії підготовки поля для посіву культури. Спочатку прибирають рослинні залишки від попередньої культури шляхом їх приорювання на глибину до 30-ти см. На такій глибині гриби не витримують конкуренції з іншими мікроорганізмами і з часом гинуть. Так само добре допомагає техніка дотримання сівозміни та вирощування стійких до аскохітозу сортів гороху. На відміну від пізніх сортів – ранньостиглі набагато рідше і не так інтенсивно уражаються патогеном.

При появі хвороби в період вегетації – посіви обробляють бордоською рідиною або іншими препаратами на основі міді. Повторну обробку проводять через 10 – 14 днів. На насінні після зростання фітосанітарної обстановки хвороба з стручків потрапляє і на боби. Уражені насіння не здатні до формування повноцінного врожаю. Нерідко таке насіння не дають сходів взагалі, або з них проростають рослини з пошкодженою точкою зростання, які формують бічні пагони.

Такі рослини не здатні до формування повноцінного врожаю максимум на що вони здатні це на кілька стручків, які містять по 1 – 2 горошини. Ділянки гороху, які вирощуються на насіння потребують постійного фунгіцидно контролі, а зібрані боби перед посівом потрібно обробити спеціальними протруйниками.

";