Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Альтернаріоз ріпака

Альтернаріоз ріпака

Альтернаріоз ріпаку досить розповсюджене захворювання, яке охоплює всі райони культивації ріпаку, що спричиняє втрату врожаю та призводить до загибелі рослин. В уражених рослинах розтріскуються стручки, а листя скручується засихає та відпадає. В роки із складною фітосанітарною обстановкою врожайність культури знижується на чверть. Альтернаріоз ріпаку може з’являтись на будь-якій частині рослини у вигляді темних округлих плям різного відтінку від майже чорного до світло-сірого.

В залежності від ступеню ураження, розмір плям коливається в межах 1 – 15 мм. Навколо них пігментне забарвлення змінюється на більш світле – від світло-зеленого до жовтого. На стручках раннє ураження має вигляд чорних цяток, прогресуюче – має великі вдавлені плями темного кольору. Боби в таких стручках мають низьку товарну якість та погано проростають. Альтернаріоз ріпаку – збудник Alternaria brassicae – це недосконалий гриб із класу Аскоміцетів, який крім ріпаку полюбляє паразитувати на хрестоцвітих рослинах. Для комфортного розвитку патоген потребує вологої погоди та температури повітря + 22 + 25 0 С.

Фото і опис альтернаріоз ріпаку: спостереження показали, що перше ураження посівів відбувається за допомогою механічних ушкоджень, які утворюються під час проходження техніки, а також розповсюдженню патогенна сприяють шкідливі комахи – особливо ріпаковий квіткоїд. Друга хвиля ураження відбувається під час спороношення гриба. Його конідії розносяться вітром на значні відстані. Дощова погода сприяє погіршенню фітосанітарної обстановки посівної площі.

";