Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Ад’юванти, що це і чи потрібні вони

Ад’юванти, що це і чи потрібні вони

За останні років п’ять підгодівлі по листу для культур під час вегетаційного періоду отримали в Україні широкого поширення. Пов’язано це з більш інтенсивним використанням виробництва і змінами в землекористування. Майже припинили внесення органічних добрив – здавалося б такий необхідний рослинам джерело мікроелементів. Сучасні сорти вимагають підвищеного харчування мікро і макроелементами, щоб реалізувати повністю свій потенціал і досягти максимум врожайності і високих показників в загальному. Для фермерів, насправді, головне фінансовий результат, саме листкові підживлення можуть підкріпити впевненість фермера в отриманні максимуму якісного врожаю і як наслідок більшого прибутку.

У сімдесятих роках в основному використовували сульфати для позакореневого підживлення ( натрію, калію , цинку , заліза та ін .). А вже з вісімдесятих стали відомі хелати – з’єднання іонів з органічними кислотами .

Мікродобрива складаються з активних речовин і адьювантів ( інертного компонента ). Ад’юванти додають для кращого засвоєння мінеральних елементів при підгодівлі по листу , тобто для кращої утримуватості на листках і для якнайшвидшого вбирання .

Ад’ювантом можуть називати абсолютно будь-який компонент, який додається в суху суміш або прямо в бакову суміш, саме він впливає безпосередньо на активність самого діючої речовини або властивостей розчину. Ад’юванти мають функції прилипача і покращують змочуваність листя. Також вони можуть збільшити швидкість поглинання поживних елементів і підвищувати біологічну активність поживних речовин.

Наведемо для прикладу кілька адьювантів, і яку дію вони надають:

сурфактант, пом’якшувальний агент, детергент, спредер, розподільник – знижує поверхневий натяг розчину;

стікер, прилипач – підвищує здатність розчину до фіксації на вегетативних органах рослини;

буферний агент, нейтралізатор – підвищує буферність розчину;

підкислювач – знижує рН;

пенетратор, синергист, активатор – підвищує швидкість проникнення компонентів розчину;

агенти сумісності – покращують сумісність компонентів розчину;
зволожувач – уповільнює висихання розчину на вегетативних органах.

Дуже багато зусиль розробники направляють на оптимізацію внесення гербіцидів і пестицидів. Виготовлювачам донині дуже складно передбачити нюанси застосування різних препаратів з розчинами добрив, всі дані отримують тільки в результаті проведених практичних досліджень і дослідів.

Зазвичай ад’юванти продають окремо або як багатофункціональні ад’юванти (прилипач, розподільник) або як препарат односпрямованої дії (сурфактант). Такі продукти дуже підвищують ефективність внесених мікродобрив або засобів захисту рослин, приблизно на 20-30%, за рахунок запобігання лужного руйнування препаратів. Це перспективно з боку екологічної культури землеробства, а також дуже зручно для самого аграрія.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";