Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Правильні інсектициди для бджіл

Правильні інсектициди для бджіл

Для українських аграріїв залишається актуальним питання: як захистити культурні рослини від шкідників та при цьому не зашкодити бджолам? Майже 80% рослин запилюються перехресним методом – за допомогою комах (бджоли, оси, метелики). Без інтенсивного запилення за допомогою бджіл не можливо отримати високі урожаї таких культур, як ріпак, соняшник, гречка та плодових дерев. Вважають, що бджоли забезпечують 30% урожайності культур.

В боротьбі проти шкідників зростає асортимент та об’єми застосування інсектицидів. Щоб запобігти проблемі знищення бджіл, необхідно використовувати малотоксичні для них інсектициди та правильно вибирати час і період обробки поля. Правильно вибраний період обробки – це найважливіша умова, оскільки бджоли збирають нектар сезонно (з кінця квітня до середини жовтня). При тому літають вони тільки вдень при теплій сонячній погоді коли температура повітря не нижче +10°С. Тому для обробки посівів краще вибирати вечірній час, що дозволить запобігти контакту бджіл зі шкідливими препаратами.

Всі пестициди, які використовуються в сільському господарстві по відношенню до бджіл поділяють на три класи: 1 клас – високонебезпечні, 2 клас – середньонебезпечні, 3 клас – малонебезпечні. При роботі з препаратами тих груп існують різні регламенти їх застосування. Всі інсектициди, які використовуються аграріями відносяться до однієї з трьох груп: фосфорорганічні (ФОС), піритроїди, неонікотиноїди; або комбінацією діючих речовин різних груп, наприклад циперметрин+хлорпірифос, лямда-цигалотрин+імідаклопрід тощо. Більшість ФОС є високотоксичні для бджіл, хлорпірифос проявляє досить тривалу дію. Тому нетоксичний рівень для бджіл настає не менше як через п’ять днів після обробки. Піритроїди мають виражені відлякуючі властивості, тому бджоли уникають оброблені ділянки. Найбільш токсична дія піритроїдів на медоносних бджіл проявляється при температурі +25°С, а на більшість шкідників при +20°С. Тому при обробці рослин при температурі +10°С- +15°С ризик для бджіл значно зменшується. Препарати на основі циперметрину проявляють свою токсичну дію тільки в момент обробки, хоча обробка ріпаку цим препаратом визиває 80% загибелі бджіл. Альфа-циперметрин вважають небезпечним для бджіл, можуть визивати 17% загибелі бджіл, проте при застосуванні його в нормі 0,15 л/га через добу вони не проявляють ніякої дії на бджіл. Препарати на основі імідаклопріду негативно впливають на бджіл, які контактують з обробленими рослинами, але при використанні препарату у вечірній час, дія негативна дія препарату значно скорочується.

Масове отруєння бджіл відбувається у весняно-літній період при обробці полів та садів. Їх отруєння виникає внаслідок порушення правил застосування пестицидів та недотримання санітарних вимог. Під-час цвітіння плодово ягідних рослин в жодному разі не рекомендують використовувати інсектициди, оскільки квіти можуть отримати опік, а бджоли та інші комахи-опилювачі можуть загинути. Щоб запобігти отруєнню бджіл, на період обробки пестицидами вивозять пасіки на відстань понад 5-7 км від місць проведення обробок.

Отже, враховуючи токсичність пестицидів для бджіл, важливо дотримуватись всіх правил та норм використання препаратів. Асортимент агрохімікатів та сфера їх застосування повинні відповідати переліку пестицидів, які дозволенні до використання в Україні. Щоб пестициди були безпечними, використовуйте їх у вечірній час та при відносно низькій температурі. У нас ви можете купити інсектицид за доступними цінами. Хорошого урожаю!

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";