Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
  • 0 товаров
  • 0.00 грн. грн.
  • г. Киев, ул. Дегтяревская, 53 А

  • пн-пт: 08:00-20:00,
    сб-вс: 09:00-18:00

Методы борьбы с осотом и березкой

Методы борьбы с осотом и березкой

Осот і берізка дуже злосні бур’яни і дуже часто, боротьба з ними, перетворюється на справжню муку для фермерів. В наш час, цей бур’ян, поширений по всій планеті, в середній Азії, Китаї, Австралії, Північній Америці, Европи і навіть в Новій Зеландії. І це все тому що, аграрії дуже часто не проходять шлях боротьби з цими бур’янами до кінця, кидаючи іноді на чверті, а іноді і на половині шляху. В основному існує тільки 2 способи боротьби з берізкою і осотом, механічний і хімічний.

Механічний спосіб іноді не виправдовує надій фермерів, так як це дуже тривалий процес і може займати до 4 років. Дуже часто фермера не проходять його повністю, думаючи що вже перемогли ці бур’яни, але осот і берізка мають дуже добре розвинені корінні системи. Це іноді дає їм можливість залишатися непоміченими тривалий час після обробки поля механічним способом. Навіть невеликий шматок кореня, маючи в запасі достатньо амінокислот і інших поживних речовин може знову розвинутися і представляти величезну загрозу для посаджених культур. Деякі аграрії намагаються боротися з осотом і берізкою шляхом війни змором. Вони, зрізуючи верхню частину бур’яну знову і знову, виснажують запаси вуглеводів в корені, що в підсумку приносить досить непогані результати, якщо звичайно довести цей процес до кінця, інакше всі зусилля будуть змарновані. Осот і берізка, знову полізе і заподіє шкоди врожаю. Осот і берізка можуть проникнути в землю, на глибину навіть до 7 метрів, вони подібно фігурам на шаховій дошці, займають все нові і нові клітини. Навіть самий дрібний фрагмент кореня, може через час перетворитися в рослину.

Так як найбільш вразливим місцем в цьому бур’яні, є корінь, то залишилося лише знайти найефективніший спосіб в його знищенні, а в цьому нам можуть допомогти лише тільки гербіциди, так як механічна боротьба може виявитися малоефективною. Кращі гербіцид для боротьби з осотами і берізкою, це системні гербіциди, які після того як потраплять на листочок бур’яну і вбереться, зможуть поширитися по всій рослині і потрапити в найвіддаленіший ділянку його кореневої системи, знищуючи бур’ян. Так само можна використовувати і післясходові гербіциди на основі діючої речовини дікамба (Декабрист 480 і Дикань), а також на основі клопіраліду (Осотін і Мікадо), 2,4 Д. ( Амінка і Дісулам) і суміш диметиламінної, калієвої і натрієвої солей (МЦПА), яка є в складі препарату Базагран. Але просто внести гербіцид мало, найголовніше внести гербіцид в правильній фазі розвитку бур’яну, що б препарат максимально ефективно подіяв на нього.

Найзручніший час, що б повністю знищити осот і берізку, це внести гербіцид восени (у вересні або жовтні місяці). Також дуже важливо дотримуватися норм витрати препарату інакше якщо переборщити з дозою, то можна швидко знищити частину рослини над землею і це завадить поширенню діючої речовини до коренів. Також для боротьби з осотом і берізкою, дуже добре використовувати бакові суміші. Добре справляється зі своїм завданням бакова суміш з гліфосату, клопіралід і 2,4 Д. в якості провідника. 2,4 Д. добре проникає через листочки і добре розноситься по бур’яну, поширюючи при це клопіралід і ізопропіламіном сіль гліфосату (Аргумент, Геліос і Рауль). Після всіх цих обробок, є невеликий шанс що деяка частина бур’яну все ще залишиться живий і почне навесні вилазити. Деякі фермери перестають приділяти цьому уваги, так як вважають що ці залишки не зможуть завдати великої шкоди, а даремно. Всі ці залишки потрібно обов’язково добити навесні або влітку інакше бур’ян знову може сильно разрост, завдаючи знову псування для культурних рослин в наступні роки.

Якщо на у вас осот і берізка ростуть на полі, де посіяна пшениця або ячмінь, то краще за все проти цих бур’янів спрацює бакова суміш препаратів Дісулам / Агент 0,4 л / га + Цукрон + 0,3 л / га

Якщо у вас посіяна кукурудза і на полі багато берізки або осоту очистити поле допоможе один з цих гербіцидів

Якщо осот і берізка паразитують на полі з традиційним соняшником, вам потрібно купити гербіцид Челлендж

Якщо у вас посіяно соняшник під гранстар – тоді з бур’янами впорається Гренадер або Грозний Експерт.

На евролайтінговому соняшнику придушити розвиток бур’янів можна гербіцидом Імпекс Дуо або Євро. Але, варто пам’ятати, що повністю прибрати осот або берізку ці гербіциди не зможуть.

У посівах класичної сої побороти осот можна гербіцидами Протеже або Серп

Рейтинг статьи
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...